www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Wt lip 17, 2018 1:14 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So maja 25, 2013 6:37 am 

Mam takie pytanie czy ktoś z forumowiczów ma zamiar zakupić i hodować te okazy ( cena powala na kolana) i do tego brak jakiegokolwiek formikarium dla tych mrówek. Może ktoś się wypowie.

PostNapisane: So maja 25, 2013 3:12 pm 

Cena za te mrówki jest jak najbardziej normalna dla naszych zachodnich sąsiadów, skąd zapewne kolonie zostały sprowadzone, lecz na polskie warunki trudna do przełknięcia. Znając życie paru pasjonatów egzotyki w kraju mamy, więc ktoś się skusi.

Przy zapewnieniu odpowiednich warunków są jak najbardziej do utrzymania, co nasi forumowicze udowadniali (Akumas i Radiss).
W temacie Akumasa było sporo nt. budowy formi dla nich, sporo info można także znaleźć w sieci. Ich hodowla wymaga trochę kreatywności, ale skoro na całym świecie hoduje się je z powodzeniem to czego i nam nie miałoby się udać.

http://www.antmania.pl/forum/viewtopic.php?p=25658#25658
blog mojej hodowli

PostNapisane: So maja 25, 2013 8:05 pm 

Jeśli ktoś chciałby rozpocząć hodowlę tych mrówek, to cena nie jest największym problemem. Formikaria pewnie tylko na indywidualne zamówienie.
Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się więcej egzotycznych gatunków - może jakaś Tetraponera, lub Odontomachus.

PostNapisane: Pn maja 27, 2013 3:17 pm 

Ja rozważam zakup tychże mrówek - oczywiście po odpowiednim przygotowaniu się. Lecz muszę dobrze się zastanowić, ponieważ żeby je zakupić musiałbym sprzedać większość mojej hodowli gekonów (orzęsionego, płaczące i brooka) czego tak bardzo chętnie nie mam ochoty robić :p Ale z drugiej strony - grzybiarki <3 (tylko nie wiem które bym miał wybrać Atta czy Acromyrmex - pierwsze są większe więc fajniejsze w obserwacji ale z drugiej strony trochę zbyt liczne...)
Gadałem z Radissem - mówił że ich hodowla nie jest taka trudna, najczęściej padają przez podanie liści z środkiem owadobójczym lub grzybobójczym (w drugim wypadku gorzej, bo w wypadku insektycydu padnie ileśtam robotnic, a w wypadku fungicydu będzie po grzybie i cała kolonia padnie z głodu...). Wg. Radissa dla kolonii 5000 robotnic będzie ok. formi z pudełek 50x40 + 30x30 + 20x20 lub podobne, ustawione np. jedno na drugim :-] Co ciekawe, przy dużych koloniach podobno można wystawić latem formikarium na ogródek, żeby mrówki same zbierały liście (nie przeprowadzą się tak jak nasze do ziemi ze względu na grzyba). Podobno widok genialny, ale ryzyko duże (głownie ze względu na chemikalia; krajowe mrówki nie są wstanie im zaszkodzić, no może poza F. rufa ale ich raczej na ogródkach ludzie nie mają :P) Ogólnie to powoli się przymierzam - mam czas, raczej nikt ich zbyt szybko nie wykupi :P

PostNapisane: Pn maja 27, 2013 3:32 pm 

Dwa zestawy startowe dla grzybiarek (Antstore): 1 i 2.

PostNapisane: Pt maja 31, 2013 12:37 pm 

Trudności sporo... ale za to jest bezcenny widok mrówek, kroczących w rzędzie i niosących nad sobą liście (jeżeli to były grzybiarki na tym discavery ;] ).

PostNapisane: Pt maja 31, 2013 6:30 pm 

wiedzmin3000 napisał(a):
kroczących w rzędzie i niosących nad sobą liście (jeżeli to były grzybiarki na tym discavery ;] ).

A to na pewno grzybiarki. Sądzę, że u nas nie są popularne że względu na cenę i dostępność. Możliwe, że za kilkanaście lat będzie się je kupowało tak jak M. barbarus jeśli oczywiście będą popularne...

PostNapisane: Pt maja 31, 2013 6:58 pm 

antwito napisał(a):
Możliwe, że za kilkanaście lat będzie się je kupowało tak jak M. barbarus jeśli oczywiście będą popularne...

Niska cena = "popularność"
Więc osobiście wątpię aby to wypaliło...Chyba, że nasze zarobki będą kiedyś wyższe (nie zanosi się) lub cena tych gatunków znacznie spadnie...ale to tylko gdybanie, które jest bez sensu :)

PostNapisane: Pt maja 31, 2013 7:22 pm 

Kiedyś Messory były droższe, a teraz. Więc sądzę, że podobnie może być z grzybiarkami.

PostNapisane: Pt maja 31, 2013 7:32 pm 

Tak, tyle, że nawet gdyby cena kolonii grzybiarek spadła o tyle samo procent co cena Messor to i tak mało kto wydałby tyle na mrówki. To jest tylko gdybanie...naprawdę bez sensu, ja już kończę :)

PostNapisane: So cze 01, 2013 8:37 pm 

Dziwne, że w ogrodach zoologicznych grzybiarek nie mają.

PostNapisane: So cze 01, 2013 9:31 pm 

Mrówki ogólnie nie są popularne w polskich ogrodach zoologicznych. Pewnie to dlatego, że większość ludzi myśli, że są nieciekawe.

PostNapisane: N cze 02, 2013 10:56 am 

Kiedyś byłem w zoo w Warszawie. Były mrówki (jedno ,,formikarium,, z Lasius niger) a jak to zobaczyłem to się załamałem. po 1. kilkanaście skrzydlatych królowych. po 2. było peeełno czarnych (już martwych) poczwarek robotnic. po 3. było pare poczwarek królewskich. po 5. gniazdo nie było nawilżane (widać było ze suche). Wyglądało to tak jakby ci ludzie po prostu rozkopali mrowisko nigerek przed rójką i wyciągnęli to co znaleźli. Aż mi się szkoda tych mrówek zrobiło.
Pozdrawiam

PostNapisane: N cze 02, 2013 8:32 pm 

A wie może ktoś czy na mrowkoyadzie będzie możliwość zakupienia również specjalnych terrariów dla grzybiarek tak jak na antstore? Myślę ze mogło by to rozwiązać problem z brakiem specjalnego miejsca na te mrówy i mogło by zachęcić kupujących

PostNapisane: N cze 02, 2013 9:45 pm 

Jak dla mnie to żadna frajda i żadna estetyka hodować te ciekawe mrówki w jakichś boksach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1