www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest N cze 24, 2018 11:45 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn mar 12, 2018 12:32 pm 

Witam, mam kolonie od połowy Grudnia(2017) liczyła wtedy Królową i 40 robotnic. Do tej pory jest przyrost aktualnie będzie około 80 robotnic i w sumie 20 larw oraz poczwarek i pakiet jajek.
Temperatura na arenie to 26 stopni i 40-55% wilgotności. Białko dostarczam im co trzeci dzień, połykają w całości nic nie zostaje. Nasiona podaje takie: trawy, lawendy, maku, pietruszki, rzodkiewki, brokułu, papryki słodkiej, pomidora, marchwi, sezamu, lnu
Od tygodnia padło aż 6 robotnic dziennie około 1szt. Wygląda to tak jak by miały sparaliżowane czułki i po paru godzinach 3-5h już prawie się nie ruszają inne Messory jeszcze chcą im pomóc ale ich starania są bez skutku.
Pytanie czy to są zgony bo kończą żywot czy jakaś choroba. Sprawdzałem pod mikroskopem nie zauważyłem żadnych szkodników pasożytów.
Link do filmiku.
https://www.youtube.com/watch?v=oMrKOfEdE0o

Ostatnio edytowano Pn mar 12, 2018 2:26 pm przez vulpix, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn mar 12, 2018 12:56 pm 

Możliwe że stare mrówki umierają ze starości. Upewnij się że w nasionach i owadach które podajesz nie ma szkodliwych substancji.

Edit: Sorry, napisałem z rozpędu.

Ostatnio edytowano Pn mar 12, 2018 2:28 pm przez belo-kiu-kuni, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn mar 12, 2018 2:07 pm 

belo-kiu-kuni napisał(a):
Możliwe że stare mrówki umierają ze starości. Upewnij się że w miodzie i owadach które podajesz nie ma szkodliwych substancji.

W miodzie powiadasz...

PostNapisane: Pn mar 12, 2018 4:58 pm 

Wróciłem z pracy i właśnie kolejna siódma była na wykończeniu. Jedna dziennie umiera. Nasiona i Mączniki wydają się ok wszystkie mrówki jedzą a tylko pojedyncze mrówki mają problem reszta jest aktywna. Staram się dopatrzeć pleśni na nasionach ale chyba jest wszystko ok. Messory przekopały się do kamyków które są nawadniane i na nich jest lekki osad chyba glonu zielonego zastanawiam się nad tym czy to glony mogą być powodem zatrucia.

Strefa czasowa: UTC + 1