www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Wt lut 21, 2017 5:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So lut 11, 2017 4:15 am 

Witam,

od 4 miesięcy tworzę aplikację webową dla hodowców mrówek. Głównie w tej chwili nastawiłem się na dzienniki z hodowli, które dostarczą wiele danych oraz wypełnią trochę treścią serwis.
Aplikacja jest w bardzo wczesnej becie i funkcjonalności są bardzo okrojone (grafika też), jednak podstawy już są i dlatego postanowiłem się tym podzielić, żeby dostać od was (czyli ludzi którzy się znają na tym temacie) jakiś wartościowy feedback.

Wszystkie opcje dotyczące utworzenia dzienników są dostępne po zalogowaniu.
Liczba gatunków jest ograniczona nico na razie ponieważ pierwsze wdrożenie trwało 10 godzin (jak tylko wróciłem z pracy) i nie miałem już siły dodać więcej.

Będę bardzo wdzięczny za każdy dodany dziennik. Wpisy w dzienniku można dodawać z przeszłą datą.

W przyszłości chcę dodać:
- encyklopedię z wieloma informacjami dotyczącymi świata mrówek
- pomocnik hodowcy, który będzie informował o różnych rzeczach typu np. że niedługo trzeba przygotować kolonie to zimowania
- bardzo rozbudowane statystyki i wykresy porównujące własną kolonię z tymi innych użytkowników albo takie pokazujące czy kolonia się rozwija prawidłowo
- bardzo wiele poradników, szczególnie dla tych początkujących

Oczywiście to co jest będzie ciągle rozwijane (także pod względem graficznym).

Liczę na konstruktywną krytykę i porady. Możecie to robić także przez zakładkę 'kontakt' na stronie internetowej.

Adres: https://www.antdiary.net/pl

Pozdrawiam

PostNapisane: So lut 11, 2017 3:23 pm 

Ambitne plany, jak na osobę, która do tej pory się nie ujawniała w forumowej społeczności. :wink: Pomysł stworzenia takiego serwisu bierze się z jakiejś pracy na studia, etc., czy to czysto hobbystycznie?

Cytuj:
Głównie w tej chwili nastawiłem się na dzienniki z hodowli, które dostarczą wiele danych oraz wypełnią trochę treścią serwis.
Jeśli to ma stanowić podstawę tego serwisu, to niestety małe szanse. Dzienniki takie musiałby być prowadzone specjalnie pod serwis, regularnie, dane precyzyjne, ujednolicone. A nie liczyłbym na odzew dziesiątek osób, które będą się przykładać. Może kilka osób, które poprowadzą dziennik L. niger przez 3 miesiące. Nie ma więc szans, moim zdaniem, na
Cytuj:
- bardzo rozbudowane statystyki i wykresy porównujące własną kolonię z tymi innych użytkowników albo takie pokazujące czy kolonia się rozwija prawidłowo

Cytuj:
- encyklopedię z wieloma informacjami dotyczącymi świata mrówek
Kto zajmie się zbieraniem rzetelnych danych do jej uzupełnienia? Chyba, że w grę wchodzi przepisywanie wikipedii, formicopedii, opisy z antmanii, atlasu Formika, ale czy jest sens?

Cytuj:
- pomocnik hodowcy, który będzie informował o różnych rzeczach typu np. że niedługo trzeba przygotować kolonie to zimowania
To jest bardzo często kwestia indywidualna. Nie sądzę, że da się to wyczytać ze skromnych danych. Poza tym, raczej nikomu się to nie przyda. Początkujący i tak na niczym sie nie zna i będzie pytał na forum o wszystkie banały, a każdy kto miał już z hodowlą mrówek do czynienia nie potrzebuje tego.

Cytuj:
- bardzo wiele poradników, szczególnie dla tych początkujących
To wszystko już istnieje.

Żeby taki serwis miał rację bytu, to potrzeba armii pasjonatów, którzy podzielają cel i widzą w nim sens. I to nie dzieci, ale konkretnych osób. Nie znajdziesz nikogo takiego na chwilę obecną.

PostNapisane: So lut 11, 2017 4:24 pm 

Jest to czysto hobbistyczne. (chciałem też się podszkolić z .net core i azure)

Dzięki wielkie za porady. :)

Ogólnie zawsze jest ten problem że jeśli zbieramy statystyki to część może być zanieczyszczona i przy małej liczbie dzienników nie ma co ukrywać na pewno tak będzie.
Jednak kiedy danych będzie dużo więcej wtedy odpowiednie algorytmy i sama ilość danych sprawiają że można wyciągnąć wiele wniosków. Akurat tu się nie zniechęcam, bo nawet te 3 miesięczne dzienniki są warte wiele jeśli je się odpowiednio 'obrobi'. :)

Co do reszty to ciężko mi powiedzieć czy nawet to będzie bo po prostu sobie to wypisałem na kartce "że fajnie by było to mieć". Może faktycznie część jest bez sensu a część trzeba trochę przerobić żeby to coś dało. Moim zamiarem było zrobić taki fajny kompleksowy serwis dla hodowcy, gdzie każdy coś może znaleźć dla siebie.

Oczywiście zawsze musi być jakiś odzew społeczności żeby coś fajnego powstało (tak jak napisałeś). Zobaczymy co z tego wyjdzie, jeszcze się nie poddałem. :)

PostNapisane: So lut 11, 2017 6:10 pm 

Eviar napisał(a):
Oczywiście zawsze musi być jakiś odzew społeczności żeby coś fajnego powstało (tak jak napisałeś). Zobaczymy co z tego wyjdzie, jeszcze się nie poddałem. :)
I to jest właśnie problem. Zebrać ludzi, którzy sumiennie będą w tym uczestniczyć. Niestety z doświadczenia wiem, a odwiedzam to forum praktycznie codziennie od przynajmniej czterech lat, że nie będzie chętnych. Sam pomysł oczywiście nie jest zły. Były już próby stworzenia serwisu ze statystykami.

Cytuj:
Moim zamiarem było zrobić taki fajny kompleksowy serwis dla hodowcy, gdzie każdy coś może znaleźć dla siebie.
Moim zdaniem też by było fajnie, gdyby istniał jeden serwis, na którym jest wszystko, i każdego można na niego z dumą kierować. Wszystkie możliwie rozbudowane opisy gatunków, sposób ich hodowli, pojęcia ogólne, ciekawe dzienniki, przydatne artykuły, itd. Ale jest to niewykonalne na chwilę obecną.

Strefa czasowa: UTC + 1