www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Cz sty 18, 2018 7:19 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt kwi 15, 2014 6:34 pm 

Nie wiem , jak mam to opisać bardziej - chyba wcześniejsze posty mówią wszystko.
Jak ktoś czegoś nie wiedział mógł pytać.

Nie rozdzielałem bo jestem początkującym , nikt chyba nawet o tym nie wspominał.
Królowe żyły ze sobą w 1 komorze. ( tej okrągłej) , więc nie wpadłem na to , żeby rozdzielać.

Pytanie nie związany z tematem: Ma ktoś szanse wyłapać pijawki końskie?

PostNapisane: Śr kwi 16, 2014 4:34 pm 
Moderator

dana napisał(a):
skąd są te królowe? kiedy je łapano i jakie jest ich źródło (rójka czy z gniazda na siłę wyjęte)? ile ich tam masz?

Próbowałabym je ratować rozdzielając i przenosząc do probówek. Kup jakieś małe pudełka (np. na żywność, po patyczkach do uszu) i tam je wsadź, i kontroluj. Albo same się wyżynają, bo jednak im się nie podoba taki stan rzeczy, albo roznosi ci się jakieś choróbsko.
Lepiej mieć 1 królową i parę robotnic, ale żywe, niż 1 kolonię a martwą. Chociaż w przypadku choroby to może być już za późno.

wszystko w tym temacie

Zarejestruj swoją królową w arkuszu Google!

lub w Atlasie Mrówek!

PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 8:55 am 

Też mam paradoks Camponotus ligniperdus zdążyła królowa złożyć jajka , a formica lemani nie ;/.
Z tego co się orientuje powinno być na odwrót.

PostNapisane: Pt kwi 18, 2014 6:24 pm 

Proszę, pisz po polsku.
To, jak szybko królowa (rójkowa) złoży jajka od ich wcześniejszego braku, zależy od kondycji mrówki, wpływy środowiska i gatunku (raczej w mniejszym stopniu).
Ale czas od jajka do robotnicy, w takich samych warunkach, jest różny i zależy w dużej mierze od gatunku. Formica ma ten czas bardzo krótki, a Camponotus długi (mówimy tu o polskich gatunkach). Poza tym Camponotus w hodowli potrafi bez przyczyny zjeść larwy, a nawet poczwarki.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1