www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Pn maja 21, 2018 9:25 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 06, 2018 3:20 pm 

Cześć!
Od jakiegoś czasu interesują mnie gatunki z rodzaju Solenopsis. Moim zdaniem są bardzo ciekawe. Mam parę pytań dot. gat. Solenopsis geminata...
1. Jak myślicie - czy byłby to dobry gatunek jako moja 5 kolonia? Czy dałbym radę? Mam na razie dwa gatunki egzotyczne: Messor barbarus, Camponotus barbaricus.
2. Jaka jest maksymalna liczba robotnic w takiej koloni? Oglądając filmiki AntsCanada z tym gatunkiem ciągle słyszałem jak gadał coś o milionie robotnic.
3. Jaka jest trudność hodowli tych mrówek? Wiem, że są to mrówki ogniste, i bardzo mocno żądlą...
4. Gdybym je kupował (na razie nie mówię o tym, że je na pewno kupię), mam zamiar kupić dla nich gniazdo akrylowe oraz arenę. To wystarczy? Bo widziałem na masie filmów, że większe kolonie tego gatunku mają dostęp do 4-5 aren. Można udostępnić tylko jedną arenę?
5. Widziałem na YouTube filmik, gdzie ktoś miał większą kolonię, i karmił je nasionami. Czy to dobry pomysł? Czy można je karmić nasionami? Czy po prostu ten ktoś z filmiku był niedoświadczony i nie wiedział, że mrówki te nie jedzą nasion?

Osobiście, myślę że dał bym radę. Hodowałem mrówki jakie mam aktualnie w moim podpisie (Lasius niger, Messor barbarus, Camponotus barbaricus, Solenopsis fugax), i zdaję sobie sprawę z tego, że mrówki te bardzo mocno żądlą, oraz potrzebują bardzo dużo owadów karmowych. Wiem też, że raczej wskazane jest, żeby arena została obsmarowana talkoholem, wiem też, że robiąc coś przy tych mrówkach (np. podawanie pokarmu, dołączanie wężyka itp.) trzeba mieć ubrane gumowe rękawiczki. To, że zadałem pytania, nie oznacza, że jeszcze kupię na sto procent wybrany gatunek.

Pozdrawiam :D

Camponotus barbaricus
Solenopsis fugax
Myrmica sp.
2x Manica rubida
Camponotus herculeanus

Dziennik

PostNapisane: Pt kwi 06, 2018 4:28 pm 

Nie ogarniesz tego na jednej arenie.
Śmiem twierdzić że w ogóle tego nie ogarniesz.
Jaką miałeś/masz największą kolonię ?

PostNapisane: Pt kwi 06, 2018 4:30 pm 

Messor barbarus (dostałem jak miała 14 robotnic, teraz już jest ok. 35)

Tylko się pytam, Solenopsis geminata raczej do zimy nie kupie :D A jak już będzie zima to nie wiem czy na pewno w ogóle kupię :)

Camponotus barbaricus
Solenopsis fugax
Myrmica sp.
2x Manica rubida
Camponotus herculeanus

Dziennik

PostNapisane: Pt kwi 06, 2018 4:51 pm 

Kievg8 napisał(a):
1. Jak myślicie - czy byłby to dobry gatunek jako moja 5 kolonia? Czy dałbym radę? Mam na razie dwa gatunki egzotyczne: Messor barbarus, Camponotus barbaricus.
Jest to typowy dziecinny tok rozumowania większości młodocianych nowicjuszy. Kupiłem miesiąc temu kilka kolonii naraz, żadna nie ma nawet 50 robotnic, a już jestem znawcą, a przede wszystkim - doświadczonym hodowcą. :) Gdybyś już się znał na mrówkach, to byś nie pytał o te wszystkie banały. Dorośnij, nabierz doświadczenia i wiedzy, odchowaj to co masz, a dopiero bierz się za gatunki, do których trzeba dojrzeć i mieć wyobraźnię.

Ostatnio edytowano Pt kwi 06, 2018 4:52 pm przez Revan, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt kwi 06, 2018 4:52 pm 

Ok, nie śpieszę się z tym gatunkiem :)

Camponotus barbaricus
Solenopsis fugax
Myrmica sp.
2x Manica rubida
Camponotus herculeanus

Dziennik

Strefa czasowa: UTC + 1