www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Cz lis 23, 2017 9:03 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 16, 2007 5:27 pm 

Witam wszystkich.
Kilka dni temu podczas spaceru z psami przechodziłem obok pociętego drzewa, będąc już blisko spostrzegłem, że jest ono od wewnątrz bardzo zniszczone, widać ogromną ilość korytarzy.Po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że musiała tu być wielka kolonia jakichś mrówek.Podszedłem blisko fragmentów głównego pnia i moim oczom ukazała się robotnica major Camponotus fallax.Sytuacja wygląda nieciekawie, ponieważ wyróżniłem trzy- cztery fragmenty gniazda w których jest sporo piastunek,a nawet uskrzydlone królowe.problem polega na tym, że prawdopodobnie właściciel niedługo to pozbiera i mrówki szlag trafi.Nie liczę na złapanie głównej królowej tego gniazda, tylko chcę by niezapłodnione miały możliwość odbycia rójki w przyszłym roku.Zamierzam wziąć taczkę i przewieźć najważniejsze części do siebie, pozostawić je w ogródku(to jest około 100m od gniazda).Potem odwiozę w te miejsce tyle samo lub trochę więcej drewna.

Czy mimo sporej ilości gniazd L.niger na podwórku,Campo sobie poradzą?

Lepiej będzie jeśli wywiozę to gdzieś w okolicy?

Pytam się ponieważ na posesji mrówy byłyby chronione, dokarmiane,a trudno znalezć odpowiednie miejsce na sporą ilość drewna.Proszę o jakieś sugestie.

Strefa czasowa: UTC + 1