www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Cz cze 21, 2018 3:32 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 05, 2018 4:11 am 

Cześć. Zakupiłem jakieś 6 miesięcy temu w probówce; królową i 15 mniejszych mrówek. To jest taki podstawowy zestaw,znalazłem go na allegro. Kupiłem formikarium ,te z tych plastikowych,co razem jest arena i gniazdo. Odkąd kupiłem te mrówki wszytko szło "książkowo", królowa osiedliła się w gnieździe,większość mrówek pracowało przy niej...dostawały miodu i wody regularnie, a do białkowych spraw...i tu się zaczyna problem,może tu zawiniłem. Bo Pani w sklepie zoologicznym na hasło FORMIKARIUM zrobiła wielkie oczy,co to znaczy :D no to wytłumaczyłem co i jak,że mrówki itd i że białko no to poleciła mi GAMMARUS dla ryb i żółwi wodnych,no ale że niby ma to białko w sobie. No mówię sobie okej,babka wie co mówi będę im to kruszył;i tak też robiłem,bo to takie suche,że w palcach się sypało.Po 4 miesiącach z tych 16 mrówek razem z królową miałem 32 plus królowa,no mówię jest git,zaraz zacznę je sprzedawać ;) żarcik...chociaż nie na miejscu. Widziałem na YT różne filmiki, że jajko itd.... ok dałem im jajko,oczywiście na takim podajniku,zamknąłem formikarium i czekałem 2 dni,jajka nie ubyło. Wyjąłem to jajko ,bo jak mi wiadomo ze wszelkich instrukcji mrówki nie lubią pleśni. No dobra,wszystko było okey do wczoraj,patrzę a tu około 30 trupów mrówek,zostały mi się 2 mrówki i królowa. I teraz pytanie jest do Was mrówkarze czy zdołam wychodować coś z ich trzech? i w ogóle jaka mogła być przyczyna? czy te upały teraz miały na to jakiś wpływ? PS. i w ogóle jest taka sprawa,że kpiłem kilo jabłek,leżą już 3 dni i nie ani jednej muszki...co do ....??? bo chciałem podać im prawdziwego białka z ubitych muszek...ale to teraz nie jest takie proste. Proszę o jakieś porady,pomóżcie mi uratować tą trzy mrówkową kolonię. Pozdrawiam.

PostNapisane: Wt cze 05, 2018 8:46 am 

Od rad zdziwionej Pani w sklepie zoologicznym lepsze będą te udzielane tutaj, przez doświadczonych hodowców ;-) Na przyklad ta:
Locutus napisał(a):
Suszony pokarm nie jest najlepszym rozwiązaniem dla mrówek – zważywszy na to, że osobniki dorosłe przyjmują jedynie pokarm płynny...

Proponuję czym prędzej pójść do sklepu zoologicznego, w którym sprzedają żywą karmówkę - na przyklad mączniki albo świerszcze - karmówkę zamrozić, pokroić tak, by był dostęp do miękkich tkanek i podać mrówkom.

PhoenixTtade napisał(a):
czy te upały teraz miały na to jakiś wpływ?

Jak wygląda nawadnianie w tym formi?

PostNapisane: Cz cze 07, 2018 4:51 pm 

Formikarium wygląda tak https://goo.gl/images/hyh1qL ,nawadniane jest przez dwa otwory wyłożone gąbką. W kolonii coś zaczyna się dziać,po mączniki jeszcze nie byłem,ale podaję im rozgniecione muszki owocówki,jak ktoś polecał w innym temacie. Muszki znikają więc to chyba dobry znak. Zakup mączników planuję, kupię gdy tylko będę w pobliżu jakiegoś sklepu zoo. Doszły dwie nowe mrówki,bo jajek królowa naznosiła sporo. Dziękuję za odpowiedź,nie spodziewałem się ;).

Strefa czasowa: UTC + 1