www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Pt sty 19, 2018 7:00 am

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Dziennik J4C0Ba
PostNapisane: Pt lip 07, 2017 12:13 am 

Witam, dziś postanowiłem że założe swój dziennik, bez zbędnego gadania, zaczynamy.
L.Niger :
Stan kolonii -
Królowa: 1
Robotnice: ok.25
Poczwarki: ok.30
Larwy: ok.20
Jaja: Duuuży pakiet
Kolonia na razie przyjmuje pokarm podstawowy miód i podaje im mączniki krew im nie smakuje królowa żwawa składa dużo jaj robotnice pracują ciężko.

F.Canicularia :
Stan kolonii -
Robotnice: 0
Poczwarki: 0
Larwy: 0
Jaja: 0
Królowa świeżo złapana na razie siedzi w probówce dostała kropelke pokarmu podstawowego. Na razie nie złożyła ani 1 jaja.

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

PostNapisane: Pt lip 07, 2017 2:55 pm 

Dodaj temat z pytaniami i przede wszystkim stosuj INTERPUNKCJĘ.

PostNapisane: Wt lip 18, 2017 12:33 am 

L.niger
Stan kolonii-
Królowa:1
Robotnice:ok.45
Poczwarki:ok.15
Larwy:ok.50
Jaja:Bardzo duży pakiet
Kolonia bardzo szybko się rozwija, na arene wychodzi dużo robotnic i znoszą piach do formi, dalej nie robią nic z krwią dlatego już ją im odpuszczam, przy pokarmie i miodzie jest zupełnie inaczej, zjadają prawie całą kropelke.

F.Canicularia
Stan kolonii-
Robotnice:0
Poczwarki:0
Larwy:10
Jaja:4
Kolonia lekko się rozwinęła, na razie nic spektakularnego się nie dzieje, lecz zdziwił mnie apetyt królowej po podaniu kropli pokarmu podstawowego wessała całą krople i zaraz po tym naskładała jaj.

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

PostNapisane: Cz lip 27, 2017 2:06 am 

Dziś do dziennika dochodzi nowa królowa F.Cinerea więc zaczynamy
L.niger
Stan kolonii-
Robotnice:ok.55
Poczwarki:niedużo ok.15
Larwy:ok.40
Jaja:Dwa duże pakiety ok.100 jaj
Nic ciekawego sie nie dzieje, kolonia rozwija sie jak powinna w związku z w ostatnim czasie podwyższoną temperaturą idzie im to lepiej.

F.Cunicularia
Stan kolonii-
Poczwarki:5
Larwy:3
Jaja:0
Kolonia szybko się rozwinęła nie widze jaj mogą być w wacie ale wątpie w to, pierwsze poczwarki będa niedługo przeistaczały się w robotnice czekam na to, napewno wtedy tu napisze.

F.Cinerea
Stan kolonii-
Larwy:0
Jaja:11
Świeża królowa, złapana tam gdzie f.cunicularia, mam zamiar spróbować dodać 1 królową do kolonii ponieważ słyszałem że ten gatunek jest zarówno poligamiczny (nie wiem czy dobrze pisze) jak i monogamiczny, więc czemu by nie spróbować z 2 królowymi. Jak zawsze królowa na wejściu dostała pokarm białkowy teraz czekam na dalszy rozwój kolonii.

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

PostNapisane: Cz sie 17, 2017 12:23 am 

Cześć, trochę się u mnie pozmieniało z królowymi, a więc :
L.Niger
Stan kolonii-
Robotnice:ok.65
Poczwarki:ok.40
Larwy:ok.10
Jaja:Dwa pakiety
Kolonia ruszyła z rozwojem, jedna komora cała zasypana jest poczwarkami w kokonach, jaj sporo aczkolwiek mało larw. Kolonia przyjmuje pokarm białkowy, rozwija się szybko.

F.Cunicularia
Stan kolonii-
Robotnice:2
Larwy:Kilka malutkich larw
Jaja:Duży pakiet
Podczas mojego wyjazdu zapomniałem dać jedzenie so probówki będąc pewnym że wyklują się robotnice, wykluły się dwie reszta poczwarek została najwidoczniej pożarta.
Jedna z robotnic zajmuje się jajami druga królową, kolonia sobrze się rozwija.

F.cinerea
Sprzedana

L.flavus
Stan kolonii-
Jaja:1
Królowa złożyła jajko dam jej jutro troche pokarmu białkowego, powinna się wtedy rozbujać ze składaniem jaj, OBY.

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

PostNapisane: N wrz 24, 2017 7:11 pm 

Witam, dawno mnie nie było, ale pora uzupełnić dziennik ;D

Lasius Niger-
Robotnice:+/- 90
Poczwarki:30
Larwy:+/- 100
Jaja:Dwa olbrzymie pakiety
Kolonia jako tako się rozwija, może nie zbyt spektakularnie, ale nie od razu rzym zbudowali ;)

Formica Cunicularia-
Poczwarki:3
Ta kolonia rozwija się bardzo wolno, ale ważne że się rozwija ;D

Lasius Flavus-
Larwy:10
Jaja:5
Kolonia, jak przystało na flavusy bardzo słabo rozwijająca się, raczej ją sprzedam. Jakby ktoś chciał kupić pisać PV :D

Messor Barbarus-
Robotnice:5
Kolonia którą kupiłem na giełdzie od AntCenter, bardzo zdziwiło mnie że kolonia już po godzinie była w akrylu (13x13), narazie nie mają jaj, troszkie jedzenia robaczek i jakoś żyją :D Mam nadzieje że szybko się rozwinie.

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

PostNapisane: Cz lis 02, 2017 12:02 am 

Szybki update
L.niger
Poszły do lodówki na zimowanie. Na razie zatrzymały się chyba na ponad 70 robo i niestety nie pojawiały się dotąd nowe :(
L.Flavus
Też zimuję. Miała już 3-4 kokonów (nieprzejrzysta probówka).
F.Cunicularia
Też w lodówce. W tej kolonii przy przenoszeniu zgubiłem jedną robotnicę :( Mam nadzieję że jak kolonia wyjdzie z lodówki królową zacznie mocno czerwić.
M.Barbarus
Stan kolonii-
Robotnice: 5
Poczwarki: 0
Larwy: 0
Jajka: 14
Ta królowa jeszcze nie jest w lodówce, ale podjąłem decyzję że jutro ją tam dam. Dopiero teraz królowa zaczęła składać jaja, po tym jak wrzuciłem jej 15 muszek. Mam nadzieję że po zimowaniu jeszcze bardziej zacznie czerwić i jaja szybko się rozwiną. Jutro idzie do lodówki.

Wyjmuje je około 29-31 listopada i kilka dni po wyjęciu nakarmieniu itp. Napiszę coś w dzienniku na razie będzie cicho.

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

PostNapisane: Cz lis 02, 2017 1:55 am 

Nie ma nigdzie pytań do dziennika? Chciałabym to napisać publicznie, ponieważ nie jestem pewna czy mam rację.

Z góry zaznaczam, że jestem POCZĄTKUJĄCA i wydaje mi się coś, ale nie jestem pewna, dlatego chciałabym, aby moje zdanie zostało przez kogoś ewentualnie sprecyzowane.
Z tego co wiem, to mrówki przed zimowaniem nie powinny mieć zbyt dużego dostępu do pokarmu białkowego. W naturze kiedy zbliża się zima, to i o taki pokarm trudniej. Ponad to mam wrażenie, że jeśli królowa zaczęła czerwić, to nie powinno jej się tego procesu przerywać. Ale znów tutaj: nie jestem pewna czy mam rację.

PostNapisane: Cz lis 02, 2017 12:49 pm 

Mint napisał(a):
Nie ma nigdzie pytań do dziennika? Chciałabym to napisać publicznie, ponieważ nie jestem pewna czy mam rację.

Z góry zaznaczam, że jestem POCZĄTKUJĄCA i wydaje mi się coś, ale nie jestem pewna, dlatego chciałabym, aby moje zdanie zostało przez kogoś ewentualnie sprecyzowane.
Z tego co wiem, to mrówki przed zimowaniem nie powinny mieć zbyt dużego dostępu do pokarmu białkowego. W naturze kiedy zbliża się zima, to i o taki pokarm trudniej. Ponad to mam wrażenie, że jeśli królowa zaczęła czerwić, to nie powinno jej się tego procesu przerywać. Ale znów tutaj: nie jestem pewna czy mam rację.

Co do jedzenia białka przed zimowaniem są różne teorie. Ja uważam że należy ograniczyć, ze względu na to, żeby nie gniło wewnątrz mrówek, a poza tym brak białka hamuje rozwój jaj.
Zimowanie mrówki która właśnie zaczęła składać jaja to pomysł bardzo zły.

PostNapisane: Cz lis 02, 2017 8:34 pm 

Też nie mam długo mrówek i uczę się na błędach, temat z pytaniami jest, tylko nie podpisałem linku. :|
Z pokarmem byłem pewien, co do jajek nie do końca ;P Na kolejny raz będę wiedział :shock: Ale dla naprostowania królowa od około 2 tygodni nic nie składała, więc myślałem że jajka też w jakiś sposób się zahibernują :roll:

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

PostNapisane: N gru 03, 2017 3:37 pm 

Cześć wszystkie mrówy już po zimowaniu a więc :
L.Niger
Stan kolonii-
Robotnice:+/- 70
Poczwarki:ok. 10
Larwy:cała kupa
Jaja:kilka pakietów
Kolonia po wyjęciu z lodówki dostała pokarm białkowy który jadły jak szalone. Robotnice zaczynają powoli skubać korek. Niestety nic nowego.
F.Cunicularia
Stan kolonii-
Ta kolonia jest niesamowicie leniwa, królowa na razie nie zaczęła czerwić. Ale powinno się tak za niedługo stać.
C.Ligniperda
Stan kolonii-
Robotnice:1
Królowa z dzisiaj, ponieważ kupiłem ją na giełdzie. Piękna duża królowa z robotnicą, zaraz dostaną pokarm podstawowy.
M.Barbarus
Stan kolonii-
Robotnice:5
Larwy:14/0
Jaja:14/0
Mimo moich obaw królowa nie zjadła jaj podczas zimowania. Narazie ma około 14 jaj lub larw (nie mogę się przyjrzeć ponieważ robotnica trzyma je w szczękach) mam nadzieję że zacznie składać ich jeszcze więcej.
Lasius Flavus usuwam z dziennika, ponieważ nie jest już w moim posiadaniu.

M.Barbarus
F.Fusca

Dziennik
Pytania do dziennika

Strefa czasowa: UTC + 1