www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Pn gru 11, 2017 9:37 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt lip 12, 2016 7:20 pm 

Witam^^
To zaczęło się to tak, że chciałem zaadoptować królową Lasius (prawdopodobnie) umbratus. Niestety poczwarki były już gotowe, a królowa znikła. Wpadłem na pomysł aby poczekać na następną. Niestety minął tydzień w trakcie którego z dwóch większych poczwarek wydobyły się dwie młode królowe. Dzisiaj gdy znalazłem dla nich nową królową, ale nie miałem przy sobie tamtej probówki, więc uzbierałem nowe poczwarki ( probówka nr 2), a do tamtej postanowiłem zaadoptować królową Lasius niger. Następnego dnia gdy pojechałem po probówkę nr 1 zauważyłem w niej spory pakiet jaj (nie było tam jeszcze zapłodnionej królowej), potem włożyłem dwie probówki i królową Lasiusa na arenę. Panowało lekkie zamieszanie w trakcie którego wszystkie mrówki podzieliły się na trzy potem dwie grupy: pierwsza to królowa umbratusa, która sprytnie wkradła się do probówki z robotnicami ( nr 1), druga to dwie młode królowe z grupą robotnic ( pierwsza i druga połączyły się potem), trzecia grupa to zapłodniona królowa Lasiusa, która z grupą robotnic zamieszkała w probówce nr 2.
No i to mniej więcej tyle, mam nadzieję, że zaciekawiło to was tak jak mnie^^

Strefa czasowa: UTC + 1