www.Antmania.pl

Forum hodowców mrówek - www.antmania.pl
Teraz jest Pn gru 11, 2017 9:47 pm

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lis 08, 2017 4:00 pm 

Wyjeżdżam na miesiąc i jestem zmuszona pozostawić mrówki pod opieką narzeczonego. O ile nie ma nic przeciwko mrówkom, tak stanowczo odmawia doglądania świerszczy i poławiania ich w celu podania mrówkom. Świerszcza zwykle mrożę i już martwego otwieram, żeby mrówki miały dostęp do wnętrza. Z wyjęciem świerszcza z zamrażalnika i pokrojeniem narzeczony problemu nie ma, byle by był już martwy. Postanowiłam, że zamrożę całość hodowli karmowej, bo to bardziej humanitarne niż zagłodzenie ich na śmierć (a wątpię, żeby wytrzymały miesiąc bez doglądania). I tu pojawia się pytanie: Jak długo takie zamrożone świerszcze będą zdatne do spożycia dla mrówek?

PostNapisane: Śr lis 08, 2017 5:40 pm 

Zmień narzeczonego!

Wytrzymają więcej niż rok. Powiedziałbym że nawet więcej.

PostNapisane: Śr lis 08, 2017 6:06 pm 

Zależy, jeśli będą zamrażane i rozmrażane to dosyć szybko, jeśli będą siedzieć tylko w zamrażalniku, to myślę, że faktycznie powyżej roku. Najlepiej, w miarę możliwości, podziel owady do kilku pojemników, żeby nie rozmrażać całości przy wyjmowaniu jednej sztuki. Możesz tez trzymać całość w jednym opakowaniu a narzeczonemu zostawić kilka w oddzielnym pudełku. Generalnie ogranicz ilość rozmrożeń przy wyjmowaniu (bo zawsze trochę się rozmrozi). A jak trzeba używać jednego pojemnika to suche owady lepiej się trzymają.

Pozdrawiam

PostNapisane: Śr lis 08, 2017 6:16 pm 

Rozmrażać i zamrażać ponownie nie będziemy. On już jednego z pudełka sobie wyjmie i rozmrozi osobno, to dla niego nie problem - styczności nie chce mieć tylko z żywymi. Czyli spokojnie mogę je zamrozić i wykorzystywać przez ten miesiąc. Cieszę się - rozwiązuje to problem bo królowe jeszcze czerwią.
PS Narzeczonego zmieniać nie będę, toleruje psa, dwa szczury i robactwo. Zawsze mogę trafić na kogoś mniej tolerancyjnego.

Strefa czasowa: UTC + 1